});
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • www.facebook.com/serhatyabanci
  • www.twitter.com/serhatyabanci
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
Takvim
BASIN VE MEDYADA UZMANLARIMIZ
% 100 çözüm amaçlı Yılın En iyi Evlilik Ve Aİle sorunları kitabı


UNUTMAK MI AFFETMEK Mİ, raflardaki yerini aldı.

Uzman psikolog/ evlilik ve ilişki terapisti Serhat yabancı" nın ilk kitabı olan "UNUTMAK MI AFFETMEK Mİ, raflardaki yerini aldı.

İlk hafta içinde çok satanlarda 7. sıraya yerleşen kitap,

Bir ilişki ve evlilikte yaşanan her sorunun cevabını ve pratik çözümlerini okuyucularına sunmaktadır.

Kitapta ayrıca, tercih ettiğimiz kişilerin, bizim kişiliğimizle ilişkisi, ayrılmanın şekilleri ve tedavileri, doğru eş seçiminin yöntemleri gibi birçok konuda aydınlatıcı bilgiler yer almaktadır.

Kitaptan bazı başlıklar:

Geçmişte yaşananları unutabilir miyiz?

Biten ilişkinin ardından nasıl daha iyi toparlanırım?

Neden ayrılamıyorum?

Eski sevgilimi Facebooktan sileyim mi?

Uzaktan ve sanal ilişki neden bitirilemez?

İlişki bağımlılığından nasıl kurtulabilirim?

Zıt karakterliler bana neden çok çekici gelir?

Duygusallık mı cinsellik mi, hangisi üstün?

Neyi kabul edip neyi kabul etmeyeceğiz?

Fedakârlık- beklenti- öfke ilişkisi..

Çok yalnızım, çünkü evliyim….

Evlilik programından doğru eş çıkar mı?...

Kendimize yetebilmek için ne yapmalıyız?

Uzun flörtler evliliği riske sokuyor

Tartışma çıkmaması için alttan almak doğru mu?

Ve daha onlarca konu ve içerik ile kitabımızda..
Temin :
ofisimiz veya
0505 540 09 77 veya
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=653305&sa...

EVLİLİK TERAPİSTİ

EVLİLİK TERAPİSTİ
info@aileevlilikdanismani.com
EVLİLİK DANIŞMANLIĞI NE İÇİN NE ZAMAN ?
30/10/2012

EVLİLİK DANIŞMANLIĞI NE İÇİN NE ZAMAN ?

Evlilik danışmanlığı, evlilik sürecinde yaşanılan ve tarafların çözüm yolları ile çözülemeyen sorunların çözümü için yol gösteren bir hizmettir.sorunun niteliği ve niceliğine bakılmaksızın bu hizmet alınabilir. Çünkü dışarıdaki birine basit görünen bir sorun ,sorunu yaşayan için içinden çıkılmaz ve dayanılmaz bir hal alabilir.

Çiftler, sorunlara çözüm bulamadıklarında,doğru insanla evlenmediğini,evliliğin yürümeyeceğini düşünmeye başlayabilir. Sonrasında ise “boşanma” kelimesi zihinlere tartışmaların içine sızabilir. Oysa tüm çözümleri denemeden bu aşamalara gelmek,hem hayatınızı zorlaştırır hem de zamanında destek almadığınız için suçluluk/pişmanlık duygularına maruz kalırsınız.

Evlilik danışmanlığına herkes başvurabilir. Bu hizmeti her sağlıklı insan, her kültürel-sosyal-ekonomik vs. düzeydeki çiftler alabilir. Evlik danışmanlığı bir tedavi değil,sorun çözme ve rehberlik etme sürecidir.

Evlilik danışmanlığında size paket çözümler veya reçeteler sunulmaz. Her evliliğin sorunu kendisine özgü olduğu gibi çözümü de kendine özgüdür. Çözümler evliliğin yapısı dikkate alınarak ve ortaklaşa sağlanır. Çözümlerde, kültürel değerler, dini,sosyal ekonomik vs. etmenler tümüyle dikkate alınır. Aksi takdirde kabul edişi kolay,uygulanışı zor olur.

Evlilik danışmanlığı almak, bir zayıflık veya çözümsüzlük değildir. Bazen taraflardan biri “biz çözemiyorsak başkası hiç çözemez” diyebilir.Ama unutmayın evlilikte duygular ağır basar. Objektif çözümler gözden kaçar. Hem sorunun çözümü hem de daha kaliteli bir evlilik için yol haritası almak bir zayıflık değil bir farkındalıktır.,evliliğe yatırımdır.

Evlilik danışmanlığı almak için sorunların kökleşmesine ve kemikleşmesine gerek yoktur. Sorunun devam etmesi zamanla tüm alanlara yayılmasına neden olur. İletişim sorunu zamanla cinselliğe, ortak zaman geçirememeye vs. gibi diğer alanlara da kayabilir.
Evlilik danışmanlığında sorunların sadece görünen kısmı değil, altında yatan nedenlerin de bulunması, fark ettirilmesi ve ortak çözümler geliştirilmesi sağlanır.

Evlilik danışmanlığında suçlu aranmaz. Kimin haklı/haksız, suçlu/suçsuz olduğuna değil sorunun nasıl çözüleceğine odaklanır. Bir tarafı suçlu çıkarmak, evliliğin riskini arttırır.

Evlilik danışmanlığında, arkadaşlarınızın akrabalarınızın gösterdiği gibi bir yöntem yerine, daha gerçekçi, uygulanabilir, çözüm odaklı ve bilimsel yöntemler çalışılır.

Evlilik danışmanlığında patinaja girmiş sorunların kaynakları ve iki tarafın bu patinajdaki rolü ortaya çıkartılıp neden-sonuç çözümleri çalışılır.

Evlilik danışmanlığında, tarafların beklentileri,kişilik özellikleri, evlilikten beklentileri ele alınır. Ortak ve iki tarafında kabul edebileceği şekilde çözümler ile yöntem edilir.

İletişim sorunları,güç savaşı, konuşamamak,aldatılma,aldatma,kıskançlık,iş bölümü,kök aileler,karşılıklı kabul edilmeme, tatminsizlikler,cinsel sorunlar,kaliteli zaman geçirememe, bütçeleme,ilgisizlik, sorumsuzluk v.b gibi tüm sorunlar evlilik danışmanlığında çalışılır.

Evlilik danışmanlığına yalnız da gelebilirsiniz. Ama ilişkide sorunlar ikili olduğu için çift olarak gelmek daha sağlıklıdır. Sonuçta bir sorunu incelediğimizde bir başlatan olduğu kadar bir de sürdürücünün olduğu görülür. O halde sadece bir taraf ile çalışmak yerine birlikte çalışmak daha faydalıdır.

Evlilik danışmanlığında, evliliğe bakış açısınız, beklentileriniz,ideal evlilik formatınız gibi bilişsel süreçleriz de ele alınır. Olan ile olması gerekenlerin bütünleştirilmesi ve yaklaştırılması amaçlanır.

Evlilikte temel sorunlardan biri de konuşmak yerine eşinin zihnini okumaya çalışmaktır. Evlilik danışmanlığında amaç, iletişimde yöntemleri oturtmaktır. İletişimde, açık, net olmak, doğru üslup ile doğru yer ve zamanda iletişim yöntemleri iki tarafında yapabileceği şekilde çözümler ele alınır.
Sorununuzun büyümesini beklemeden ve yeni sorunlara dönüşmeden evliliğinizin daha mutlu hale gelmesi için evlilik danışmanlığı hizmeti almalısınız.

Serhat YABANCI
Evlilik-İlişki Danışmanı
505 540 09 77 0216 371 33 837851 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

EVLİLİK DANIŞMANLIĞI NE İÇİN NE ZAMAN ? - 30/10/2012
evlilik terapisi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam181
Toplam Ziyaret856081
MAKALELER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71875.7416
Euro6.29946.3247
Anlık
Yarın
30° 32° 23°
Saat
Anahtar Kelimeler
evlilik danışmanı, evlilik terapisti,
evlilik uzmanı,aile danışmanı,
aile terapisti,ilişki terapisti,
ilişki uzmanı, cinsel terapist,
psikolog,
pedagog,
evlilik danışmanı,
istanbuldaki en iyi psikolog,
en iyi pedagog,
maltepe psikolog,
kadıköy psikolog
,maltepe aile danışmanı,aşık olmak, unutak mümkün mü,afeetmek, aldatma psikolojisi,evlilik psikolojisi