});
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • www.facebook.com/serhatyabanci
  • www.twitter.com/serhatyabanci
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
Takvim
BASIN VE MEDYADA UZMANLARIMIZ
% 100 çözüm amaçlı Yılın En iyi Evlilik Ve Aİle sorunları kitabı


UNUTMAK MI AFFETMEK Mİ, raflardaki yerini aldı.

Uzman psikolog/ evlilik ve ilişki terapisti Serhat yabancı" nın ilk kitabı olan "UNUTMAK MI AFFETMEK Mİ, raflardaki yerini aldı.

İlk hafta içinde çok satanlarda 7. sıraya yerleşen kitap,

Bir ilişki ve evlilikte yaşanan her sorunun cevabını ve pratik çözümlerini okuyucularına sunmaktadır.

Kitapta ayrıca, tercih ettiğimiz kişilerin, bizim kişiliğimizle ilişkisi, ayrılmanın şekilleri ve tedavileri, doğru eş seçiminin yöntemleri gibi birçok konuda aydınlatıcı bilgiler yer almaktadır.

Kitaptan bazı başlıklar:

Geçmişte yaşananları unutabilir miyiz?

Biten ilişkinin ardından nasıl daha iyi toparlanırım?

Neden ayrılamıyorum?

Eski sevgilimi Facebooktan sileyim mi?

Uzaktan ve sanal ilişki neden bitirilemez?

İlişki bağımlılığından nasıl kurtulabilirim?

Zıt karakterliler bana neden çok çekici gelir?

Duygusallık mı cinsellik mi, hangisi üstün?

Neyi kabul edip neyi kabul etmeyeceğiz?

Fedakârlık- beklenti- öfke ilişkisi..

Çok yalnızım, çünkü evliyim….

Evlilik programından doğru eş çıkar mı?...

Kendimize yetebilmek için ne yapmalıyız?

Uzun flörtler evliliği riske sokuyor

Tartışma çıkmaması için alttan almak doğru mu?

Ve daha onlarca konu ve içerik ile kitabımızda..
Temin :
ofisimiz veya
0505 540 09 77 veya
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=653305&sa...

Anasayfa


     UNUTMAK MI AFFETMEK Mİ

   
Ürün Kodu : 9786052182406
Üretici : Mona Yayınları
Fiyat : 25 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
Aldatma, kıskançlık, Konuşamayan eşler, iletişim sorunu olan evlilikler, ego savaşı olan evlilik ve ilişkiler, evlilikte sorun çözme..
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar
 (imzalı kitaplar,ücret havale edilmeden kitap, kargoya verilmez.)

Kredi kartı ile satın almak içi tıklayınız.
"unutmak mi affetmek mi"  mayıs ayı itibariyle
raflardaki yerini aldı.

bir ilişkide yaşanılan,yaşanılabilecek her türlü sorunun ele alındığı, somut çözümlerinin sunulduğu bu kitapda, teorik açıklamalardan çok, pratik çözümler ve analizlere yer verdim.

Bir rehber niteliğinde olan kitabımı, her yaşta herkesin okuyabileceği ve faydalanabileceği bir tarzda yazarak, sadece sorunu olan değil, kendini geliştirmek isteyen kişilere de hitap etmesini amaçladım. 


Kitaptan bazı başlıklar :
Geçmişte yaşananları unutabilir miyiz?
Biten ilişkinin ardından nasıl daha iyi toparlanırım?
Neden ayrılamıyorum?
Eski sevgilimi Facebooktan sileyim mi?
Uzaktan ve sanal ilişki neden bitirilemez ?

İlişki bağımlılığından nasıl kurtulabilirim?
Zıt karakterliler bana neden  çok çekici gelir?
Duygusallık  mı cinsellik mi,  hangisi üstün? Neyi kabul edip neyi kabul etmeyeceğiz ?
Fedakârlık- beklenti- öfke ilişkisi..
Çok yalnızım, çünkü evliyim….
Evlilik programından doğru eş çıkar mı? ....
Kendimize yetebilmek için ne yapmalıyız?
Uzun flörtler evliliği riske sokuyor mu?
Tartışma çıkmaması için alttan almak doğru mu?..


  

   Aşkın geri dönüşüm kutusu!

   Günümüzde kadın-erkek ilişkileri, yeni bilgilerin, araştırmaların ışığında farklı görüşlerle yeniden yorumlanıyor. Dizilerin, şarkıların, filmlerin ana teması olmaya devam eden aşk ve evlilik hikayelerine, "yasak aşk" veya "aldatma" sahnelerinin hakim olması aslında toplumun bilinçaltının bir yansıması.

   Herkes elini tuttuğu sevgilisinden kuşkulanıyor, "Acaba terkedilir miyim?" sendromu ilişkileri ağaç kurdu gibi kemiriyor.   Sosyal zemin gösteriyor ki, ikili ilişkiler şiddetli şekilde terapi ve tedaviye muhtaç!

   Aşkın psikolojik, kültürel ve kimyasal boyutu şimdiye kadar çok kez masaya yatırıldı. Ancak günümüzde sosyal medyanın iletişime hakim olmasıyla, çözüm ve yorumlar farklı anlamlar kazandı.  Psikolojik Danışman ve İlişki Terapisti Serhat Yabancı, yıllardır ilişkiler konusunu araştırıyor, çağımızın değişim  koşullarında farklı bir  bakış açısıyla anlamlandırıyor.

   Erkekler ve kadınların aşkı algılayış farkları, evliliğin geçirdiği sosyal dönüşümler, bağımlı ilişkiler, takıntılar, aşkın bitişinde yaşanan travmalar... Bütün bu kavramlar Serhat Yabancı'nın   "Unutmak mı, Affetmek mi?" adlı ilk kitabında ayrıntısıyla yer  alıyor. İlişkilerde  "patinaj yapan" problemler,  kişilerin aşka hastalıklı bakış açısı,  evlilikteki açmazların sosyolojik ve psikolojik açıklaması... Sosyal değer ve ahlak kurallarındaki değişimin ikili ilişkilere nasıl yansıdığı... Yazar, bütün bunları masaya yatırmış, okura en ayrıntılı ifade ve yorumlarla anlatmış.

            Kişilerin evliliğe nasıl baktığı, sevginin, şefkatin, paylaşımın, sadakatin günümüz  insanındaki izdüşümü..  Psikolojik Danışman ve Terapist Serhat Yabancı'nın  "Unutmak mı, Affetmek mi?"' adlı çalışması, bu alanda oldukça ayrıntılı yanıtları   barındıran bir eser.

   O'nu 'yara bandı' olarak kullanmak!  

   'Yaramı iyileştirir" düşüncesiyle, ayrılığın hemen sonrası yeni bir sevgili ile yola devam edenlere ilişkin ilginç bir saptaması var yazarın: "Yeni sevgili, eski ilişkinin  yara bandıdır" diyor. İkinci ilişki veya evlilikleri "tepkisel evlilik" olarak yorumlayan  Psikolog Serhat Yabancı, birinci ilişkiden kalan pişmanlık, suçluluk veya mağlubiyet duygusundan dolayı  ikinci ilişki veya evliliklerde acele edildiğini belirtmektedir. Eski birlikteliğin hesaplaşmasını yapmadan, "taziyesi”ni tamamlamadan başlanan yeni beraberliklerin "yara bandı" olarak kalacağını, çivinin  çiviyi sökmeyeceğini özellikle vurguluyor.

   "İlişkiyi sadece kendi mutluluğu için istemek gibi yanlış algılar ve yöntemler, yaşanan çıkmazları büyütmektedir." görüşünü paylaşan uzman,  gelişen dünyada, imkânların artışının, seçeneklerin çoğalmasının, üretim ve tüketimdeki rekabetin artmasının doğrudan ilişkilere yansıdığını,  böyle bir süreçte, duygusal ve zihinsel farkındalıkların arttığını ama çözüm yöntemlerinin ise bir o kadar geride kaldığını söylüyor.

   Unuturken affedememek

   "Affetmek mi, unutmak mı?" sorusunun irdelendiği sayfalar ise kitabın en çarpıcı bölümü. "Affederken unutamamak, unuturken affedememek"  çıkmazında bugünü yaşayamayanlar ve geçmişte kalanlar için son derece yol gösterici niteliğe sahip.   "Kendilik değerini arttırmayı başkasının üzerinden sağlamaya çalışma" fikrinin günümüz insanına  hakim olduğunu ve bu eğilimin  ilişkileri tükettiğini belirten  Yabancı, mesleki pratiklerine başvurmuş kitabı hazırlarken.  Ayrılık sendromundan  muzdarip olan, evlilik ve ilişkide kronik sorunlarla boğuşan, aşkı köle olarak  yaşayan herkes için "yol haritası" bir kitap bu.

   "Biten ilişkinin ardından toparlanma süreci?", "İlişki ve evlilikte doğru ve yanlışlar"  "Önce ilişki mi, iletişim mi?" , "Sevgiliyi tanımak için aşkı ve mantığı nasıl kullanmalıyız?", "Eşinizi, sevgilinizi değiştirmek mümkün mü?", "İlişkide yaş farkı önemli mir? gibi soruların yanıtları, çözüm odaklı yaklaşımları ve dahası var kitapta.

   Her şey mükemmel ama eş başkasını seçiyor!

   Evliliklerde "gönül Bağı’ndan söz eden Uzman, bunun dışında hiç bir unsurun  bağlayıcı olamayacağını  savunuyor.. Aşırı sorumluluklarla "mükemmel eş" kimliği kazanmak için çabalayan kadınlar, ilişki tükendiğinde "ama her şey kusursuzdu,  nasıl olur?" sorusuyla şoka giriyorlar. O'na göre "Elektrik faturasının zamanında  ödenmesini duygusal, tensel birliktelikten daha önemli tutan bir kadın, bir bakıyor  ki  evde her şey 10 numara iken, eşi başkasına gönlünü kaptırıyor"  diyor ve  ekliyor: Aşırı sorumluluk alan, "saçını süpürge eden" bir kadının eşiyle  sorumluluklar ve işler dışında konuşacağı konu kalmaz. Ütünün yapılması sadece  evde hayatı kolaylaştırır,  bunlarla sevgi olmaz "

   Aynı şekilde erkeklerin de ailenin ihtiyaçları gidermenin kadının ruhunu hitap etmekten daha önemli olduğunu düşündükleri için ilişkilerin mutlu olmak odaklı değil, ihtiyaç giderme odaklı olduğunu belirtmektedir.

   Akıllı kadın fobisi

   Günümüzde kök salan, erkekleri  ürküten, evlenmekten köşe bucak kaçıran  "akılı kadın"  fobisini de ele alıyor yazar ve şu yorumu yapıyor: "Aslında akıllı  kadın, pratiktir, çözüm odaklıdır, bağımlı değil, bağlıdır. İlişkide sahip olunan ve olan değil, ait olandır. Sorunlara karşı, eşini öne süren değil, elini taşın altına koyandır. Erkeğe girişimcilik ruhu verendir. Kaygılarla hayatı ve atılması gereken  adımları engelleyen değil, destekleyendir. Sevgisini, ilgisini yeri zamanında aksatmadan kullanandır. Yani aklın hiçbir zararı yoktur!"

   Peki, mutlu etmeyen biriyle yolları ayırmama, artık zihninizi meşgul etmeyeceğine nasıl karar vereceksiniz? Bu kritik soru ve benzerlerinin tümünün cevabı bu kitapta. Aklınızda kalan, netleştirilmeyen, netleşmediği için de ne yapacağınızı bilemediğiniz her şeyin açıklamasını yapıyor Aile ve İlişki Terapisti Serhat  Yabancı.

Ödeme yapacağınız banka bilgileri:

 Halkbank küçükyalı Şubesi
Hesap Adı: Serhat Yabancı
IBAN: TR 28 0001 2009 7690 0001027547 
(veya) hesap no : 0769 01027547)

Not: kargo ücreti alıcıya aittir.

Tel: 0532 164 25 84     
 
 
Lütfen kitap ücretini yatırmayı unutmayınız.
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Mesaj
 
 
 
   Sipariş sözleşmesinin tamamını okuduğumu ve anladığımı beyan ederim.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam181
Toplam Ziyaret856081
MAKALELER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71875.7416
Euro6.29946.3247
Anlık
Yarın
30° 32° 23°
Saat
Anahtar Kelimeler
evlilik danışmanı, evlilik terapisti,
evlilik uzmanı,aile danışmanı,
aile terapisti,ilişki terapisti,
ilişki uzmanı, cinsel terapist,
psikolog,
pedagog,
evlilik danışmanı,
istanbuldaki en iyi psikolog,
en iyi pedagog,
maltepe psikolog,
kadıköy psikolog
,maltepe aile danışmanı,aşık olmak, unutak mümkün mü,afeetmek, aldatma psikolojisi,evlilik psikolojisi