});
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • www.facebook.com/serhatyabanci
  • www.twitter.com/serhatyabanci
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
Takvim
BASIN VE MEDYADA UZMANLARIMIZ
% 100 çözüm amaçlı Yılın En iyi Evlilik Ve Aİle sorunları kitabı


UNUTMAK MI AFFETMEK Mİ, raflardaki yerini aldı.

Uzman psikolog/ evlilik ve ilişki terapisti Serhat yabancı" nın ilk kitabı olan "UNUTMAK MI AFFETMEK Mİ, raflardaki yerini aldı.

İlk hafta içinde çok satanlarda 7. sıraya yerleşen kitap,

Bir ilişki ve evlilikte yaşanan her sorunun cevabını ve pratik çözümlerini okuyucularına sunmaktadır.

Kitapta ayrıca, tercih ettiğimiz kişilerin, bizim kişiliğimizle ilişkisi, ayrılmanın şekilleri ve tedavileri, doğru eş seçiminin yöntemleri gibi birçok konuda aydınlatıcı bilgiler yer almaktadır.

Kitaptan bazı başlıklar:

Geçmişte yaşananları unutabilir miyiz?

Biten ilişkinin ardından nasıl daha iyi toparlanırım?

Neden ayrılamıyorum?

Eski sevgilimi Facebooktan sileyim mi?

Uzaktan ve sanal ilişki neden bitirilemez?

İlişki bağımlılığından nasıl kurtulabilirim?

Zıt karakterliler bana neden çok çekici gelir?

Duygusallık mı cinsellik mi, hangisi üstün?

Neyi kabul edip neyi kabul etmeyeceğiz?

Fedakârlık- beklenti- öfke ilişkisi..

Çok yalnızım, çünkü evliyim….

Evlilik programından doğru eş çıkar mı?...

Kendimize yetebilmek için ne yapmalıyız?

Uzun flörtler evliliği riske sokuyor

Tartışma çıkmaması için alttan almak doğru mu?

Ve daha onlarca konu ve içerik ile kitabımızda..
Temin :
ofisimiz veya
0505 540 09 77 veya
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=653305&sa...

Yanlış düşüncelerini bul

Mutsuz Olmak İçin  Böyle Düşünebilirsiniz

Bazen mutlu olabilmek için bir şeyler yapmak değil, yapmamak da yetiyor. Gerek düşünce ve gerekse davranış değişiklikleri mutluluğun yolunu bize açmaktadır. Duygu durumumuz, düşünce şeklimizden oluşur. Nasıl düşünürsek öyle hisseder, nasıl hissedersek de öyle davranırız.  Düşünce şeklimiz, bizim yaşam tarzımız ve hayata bakış açımızdır. Düşünme şekimizi gözlük olarak  farz edersek, hayatımızdaki her şeyi gözlüğümüzün numarasına göre görürüz.
 Bazı hatalı düşünce şekilleri
 • Mükemmel olmalıyım: Her şey muntazam olmalı, en iyisini yapmalıyım. Eksik bir şey olursa bu benim yetersiz olduğumu gösterir. Benim sevilmem ve değerli olmam bir işi ne kadar iyi yaptığıma bağlıdır. Her zaman elimden gelenin daha fazlasını yapabilirim ve yapmalıyım. Kurallara harfiyen uyulmalı. Hatalar her zaman kontrol edilebilir. Hata yapıyorsam, yeterince dikkatli değilim. Çocuğum başarılı olmalı. Okulun en iyilerinden olmalı. Şayet hayat benim düşündüğüm gibi olursa herkes çok mutlu olur. Eğer çevremdeki ve hayatımdaki insanlar istediğim gibi davranırsa çok mutlu olurum. Eleştirilmemeliyim.
 
 • Önemli olmalıyım: Girdiğim her ortamda dikkat çekmeliyim. Her ortamda ve konuda ön plana çıkacak fikirlerim olmalı. Bir ortamda değer görmüyorsam o ortamdan ayrılmalıyım. Her ortamda farklı olduğumu göstermeliyim. İnsanların beni sevmesi için üstün şeyler ve farklı şeylere sahip olmalıyım. Mutlu olmanın en önemli yolu insanlar tarafından sevilmektir. Eğer insanlar beni seviyorsa değerliyim.

• Şartlarım gerçekleşmeli: Mutlu olmam için eşimin bana ilgili davranması gerekli. Çocuğum başarılı olursa daha mutlu olurum. Dünyaya barış gelirse mutlu olurum. Bu şartlarda mutlu olamam. Ekonomik düzeyim yükselmeden mutlu olamam. İyi hissetmem için dış unsurlar lazım. Bu hayattan isteklerim gerçekleşmedikçe hayat anlamsız. Bu hayatta birinin devamlı benimle olması şart. Sevgisiz ve ilgisiz mutlu olmam mümkün değil.
 
 • Her şey kontrolümde olmalı: Her şey kontrolümde olursa kolay kolay mutsuz olmam. Tüm riskleri hesaplamalıyım. Her şeyi kontrol edersem riskleri önceden engellerim. Keşke herkes kurallara uysa. Her şeyi bilir ve yönetirsem gelecekte sorun yaşamam. Yüzde bir ihtimal bile ciddi bir değerdir.
 
 Hayatımda mutlak biri olmalı: Benim mutlu olmam için özel bir ilişkim olmalı bir ilişkiye ait olmalıyım. Aksi takdirde kendimi boşlukta hissederim. Biri tarafından sevilirsem kendimi değerli hisseder ve içimdeki duygusal boşluğu doldururum.
 
• Kendimi devamlı iyi hissetmeliyim: Günün 24 saati mutlu olmalıyım. Hep kendimi iyi hissetmeliyim. İyi hissetmek için devamlı keyifli şeyler yapmalıyım. • Olumsuz duygular hep zararlıdır: Olumsuz duygu zararlıdır. Hemen bastırmalıyım. Yok saymalıyım. Olumsuzu yok sayarsam iyi hissederim. Utangaçlık, pişmanlık, suçluluk yaşamamam gerekir. Yaşamamam için ya hiç hata yapmamalıyım ya da bu duyguları yok saymalıyım.

  Gerçekler acı veriyorsa kaçmalıdır: Yüzleşmektense yok sayayım. Yok sayarsam hissetmem acıyı. Onunla savaşmak zor ve stresli bir süreçtir. En iyisi yok sayayım, etkilenmemiş sayayım. Yaşamamış sayarım.

yazının devamı olan,düşünce şeklimizin değişimi bölümünü "düşündüğün gibi değil" kitabımdan okuyabilirsiniz.


Serhat Yabancı
Yazar
Psikoterapist
www.serhatyabanci.com
Kitap: Düşündüğün gibi değil


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam181
Toplam Ziyaret856081
MAKALELER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71875.7416
Euro6.29946.3247
Anlık
Yarın
30° 32° 23°
Saat
Anahtar Kelimeler
evlilik danışmanı, evlilik terapisti,
evlilik uzmanı,aile danışmanı,
aile terapisti,ilişki terapisti,
ilişki uzmanı, cinsel terapist,
psikolog,
pedagog,
evlilik danışmanı,
istanbuldaki en iyi psikolog,
en iyi pedagog,
maltepe psikolog,
kadıköy psikolog
,maltepe aile danışmanı,aşık olmak, unutak mümkün mü,afeetmek, aldatma psikolojisi,evlilik psikolojisi