});
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • www.facebook.com/serhatyabanci
  • www.twitter.com/serhatyabanci
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
Takvim
BASIN VE MEDYADA UZMANLARIMIZ
% 100 çözüm amaçlı Yılın En iyi Evlilik Ve Aİle sorunları kitabı


UNUTMAK MI AFFETMEK Mİ, raflardaki yerini aldı.

Uzman psikolog/ evlilik ve ilişki terapisti Serhat yabancı" nın ilk kitabı olan "UNUTMAK MI AFFETMEK Mİ, raflardaki yerini aldı.

İlk hafta içinde çok satanlarda 7. sıraya yerleşen kitap,

Bir ilişki ve evlilikte yaşanan her sorunun cevabını ve pratik çözümlerini okuyucularına sunmaktadır.

Kitapta ayrıca, tercih ettiğimiz kişilerin, bizim kişiliğimizle ilişkisi, ayrılmanın şekilleri ve tedavileri, doğru eş seçiminin yöntemleri gibi birçok konuda aydınlatıcı bilgiler yer almaktadır.

Kitaptan bazı başlıklar:

Geçmişte yaşananları unutabilir miyiz?

Biten ilişkinin ardından nasıl daha iyi toparlanırım?

Neden ayrılamıyorum?

Eski sevgilimi Facebooktan sileyim mi?

Uzaktan ve sanal ilişki neden bitirilemez?

İlişki bağımlılığından nasıl kurtulabilirim?

Zıt karakterliler bana neden çok çekici gelir?

Duygusallık mı cinsellik mi, hangisi üstün?

Neyi kabul edip neyi kabul etmeyeceğiz?

Fedakârlık- beklenti- öfke ilişkisi..

Çok yalnızım, çünkü evliyim….

Evlilik programından doğru eş çıkar mı?...

Kendimize yetebilmek için ne yapmalıyız?

Uzun flörtler evliliği riske sokuyor

Tartışma çıkmaması için alttan almak doğru mu?

Ve daha onlarca konu ve içerik ile kitabımızda..
Temin :
ofisimiz veya
0505 540 09 77 veya
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=653305&sa...

ayakları yere sağlam basan Mutsuz bireylerÜnlü Evlilik ve İlişki terapisti Serhat Yabancı bireyler üzerindeki aileden doğan baskıların ve ayağı yere sağlam basan bireyler oluşturmanın yanlış oldugunu bunun yerine mutlu bireylerde yetiştirilmesi gerektigine konusunda makelesini yayınladı.
Ünlü Evlilik ve İlişki terapisti Serhat Yabancı bireyler üzerindeki aileden doğan baskıların ve ayağı yere sağlam basan bireyler oluşturmanın yanlış oldugunu bunun yerine mutlu bireylerde yetiştirilmesi gerektigine konusunda makelesini yayınladı. Ayağı yere sağlam basmak genç fertleri mutsuzluğa ittigini belirten Serhat Yabancının makalesi Habertadinda.com'da..

Günümüz insanının sloganı : "ayakları yere sağlam basmak ". Peki nedir bu ayakları yere sağlam basmak. 

Bu slogan; her meydanda kendini yetiştiren,sorun çözme mahareti kazanan anlamına gelmektedir. Mesleksel, duygusal,sosyal ve fiziksel alanlarda sorun çözme becerisine sahip olmak mananında kullanılması gerekirken ülkemizde tam olarak bu manada kullanılmıyor.

Kadınların ayakları üzerinde durması kavramı ülkemizde henüz çok İş ve meslek yaşamında rol almak, kariyer ve para kazanmak olarak algılanmaktadır. Şayet bir işiniz varsa, para kazanabiliyorsanız toplumun sizin için yorumudur "ayakları sağlam basmak "...

Erkekler için ise henüz çok ele geçirme ve sahip olma ( para, güzel eş, ev araba.. vs gibi) bir anlam taşımaktadır.Yani kuvvetli olmak = para kazanmak ve rekabeti kazanmak.

Bu tarza sahip fertlerin meslek ve iş sahalarında yükselirken duygusal - sosyal alanlarda meblağlı ilerlemeyi gösterememesinin altında ilk olarak ailenin " sen başarılı ol başka bir şey istemiyoruz" telkini ve yaklaşım tarzı yatmaktadır. Aile, çocuğu yalnizca başarıya yönelttiği, kendini kıymetli hissetmesini yalnizca başarılı olmaya odakladığında, çocuk bütün gücünü bu alana aktarır. Böyle olunca diğer alanlarda eksiklik yaşanır. Belli kariyere sahip birey, asosyal olabilir. İlişkisindeki en küçük meselesi aşırı büyütüp etkisinde kalabilir ve iş başarısı düşebilir.

Yine duygusal zekası ve empatik istikameti gelişmediği için bencil ya da pasif bir karakter olabilmektedir.

Diğer yandan kadınlar için ise, aile ve etraftan gelen "kocana eyvallah etmemek için paran işin olmalı" telkini ile her şeye itiraz eden, uyum sağlamayı pasifize olmak zanneden bireyler ortaya çıkmaya başlar. Yüksek egolu ama zayıf karakterler bu telkinler ile ya tamamiyle boyun eğici ya da her şeye muhalefet edici duruş geliştirirler.

Erkek ise ilişkide, işin ve paranın verdiği güç ile, beklentilerini dayatan,kadın ruhundan anlamayan koşuşuz itaat bekleyen modda olabilmektedir.

Bazı anneler ise kendi evliliklerindeki çaresizlikleri nedeni ile kızlarını isyankar ve farkında olmadan proje çocuk haline getirebiliyorlar.

Gücünü ve "ayakta durma"yı yalnizca iş ve kariyere bağlayan kişi, bu gücü kaybetmemek adına işkolik olur. Neredeyse her şeyi iş olur. Diğer yandan da diğer alanlarda daha önce gelen beceri eksikliği, işkolikliği nedeniyle iyice kemikleşir. Kırılma, üzülme, terk edilme vb. gbi kaygılar nedeniyle de ilişkilerden uzak dururlar.

Hal böyle olunca da son zamanlarda fazlaca görmeye başladığımız 40 yaşını aşmış bekar erkek ve 35 i geçmiş bekar bayanlar git gide artıyor.

Peki gerçek manada " ayakları yere sağlam basmak nedir?

Esasen yalnizca mesleksel manada değil, yaşamın olduğu her meydanda var olmak ve rol sahibi olmaktır. Duygusal, fiziksel,sosyal ve mesleksel alanların tümünde uyum ve sorun çözme mahareti sahibi olmak, gerçek ve doğru manada "ayakları yere sağlam basmaktır ". Sonuçta mutluluk, meselesiz hayat istemek değil, sorun çözme becerisine sahip olmaktır.

Şayet, mutluluğu ve kuvvetli olmayı tek bir kategoriye sıkıştırmazsak, heme işimizde hem de ilişkilerimizde mutluluğu yakalayabiliriz. Ayrıca, değerlilik algımızı da değiştirmeliyiz.

Değer zaten kişinin doğuştan insan olması ile ilgilidir. Sosyal manada kıymetli olmayı başarıya ve güce yüklemek yalnizca vitrinsel bir durumdur. Oysa kuvvetli olmanız, kıymetli olduğunuz anlamına gelmez. Aksine, kuvvetli olmak kıymetli olmak ise, güçsüz olmak değersiz olmaktır.Ve insan yaşamı boyunca hep kuvvetli olamayacaktır.

Çocuklarımıza yalnizca başarılı olmayı değil, mutlu olmayı da hedeflemeliyiz..
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam181
Toplam Ziyaret856081
MAKALELER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71875.7416
Euro6.29946.3247
Anlık
Yarın
30° 32° 23°
Saat
Anahtar Kelimeler
evlilik danışmanı, evlilik terapisti,
evlilik uzmanı,aile danışmanı,
aile terapisti,ilişki terapisti,
ilişki uzmanı, cinsel terapist,
psikolog,
pedagog,
evlilik danışmanı,
istanbuldaki en iyi psikolog,
en iyi pedagog,
maltepe psikolog,
kadıköy psikolog
,maltepe aile danışmanı,aşık olmak, unutak mümkün mü,afeetmek, aldatma psikolojisi,evlilik psikolojisi