}); aileevlilikdanismani.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • www.facebook.com/serhatyabanci
  • www.twitter.com/serhatyabanci
Psk. Dan. Furkan Çulfa 0544 724 36 50
furkanculfa@mylifedanismanlik.com
👨‍👩‍👧‍👦 Elektra Kompleksi Nedir? Elektra Kompleksi ile başa çıkmak için babalar ve anneler neler
11/06/2024
👨‍👩‍👧‍👦 Elektra Kompleksi Nedir? Elektra Kompleksi ile başa çıkmak için babalar ve anneler neler yapmalı? Neler yapmamalı? 👨‍👩‍👧‍👦

👇🏽👇🏽👇🏽👇🏽

✨ Elektra Kompleksi, Sigmund Freud’un Oedipus Kompleksi’nin kız çocukları için geçerli olan versiyonudur. Bu terim, 1913 yılında Carl Jung tarafından ortaya atılmıştır. Elektra Kompleksi, 3 ile 6 yaşları arasında, bilinçsiz bir şekilde babasına cinsel olarak bağlanan ve annesine karşı giderek daha düşmanca davranan kız çocuklarıyla alakalı bir durumdur. Bu kompleks, Yunan mitolojisindeki Elektra ve kardeşi Orestes’in hikayesinden esinlenerek adlandırılmıştır.

🌟

Elektra Kompleksi ile başa çıkmak için babalar ve anneler şu adımları izleyebilir:

🎯✅ Yapılması Gerekenler:


* Profesyonel Yardım Almak: Çocuğunuzda Elektra Kompleksi belirtileri gözlemliyorsanız, bir çocuk psikoloğundan profesyonel yardım almak önemlidir.

* Duygusal Destek Sağlamak: Çocuğunuza duygusal destek verin ve onun duygularını anlamaya çalışın. Onunla açık ve dürüst bir şekilde konuşun.

* Ebeveynler Arasında Tutarlılık: Anne ve baba olarak tutarlı ve uyumlu bir şekilde hareket edin. Çocuğunuzun her iki ebeveyniyle de sağlıklı ilişkiler kurmasına yardımcı olun.⚠️⛔ Yapılmaması Gerekenler: 


* Cezalandırmaktan Kaçınmak: Çocuğunuzun duygularını cezalandırmaktan kaçının. Bu, durumu daha da kötüleştirebilir.

* Aşırı Tepki Vermemek: Çocuğunuzun davranışlarına aşırı tepki vermekten kaçının. Sakin ve anlayışlı bir yaklaşım benimseyin.

* Ebeveynler Arasında Çatışma: Anne ve baba arasında çatışma yaratmaktan kaçının. Çocuğunuzun her iki ebeveyniyle de sağlıklı ilişkiler kurmasına yardımcı olun.

🌟

Bu adımlar, Elektra Kompleksi ile başa çıkmada yardımcı olabilir ve çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde büyümesine katkı sağlayabilir.


📌 Bu süreçte ebeveynlerin sabırlı ve anlayışlı olmaları, çocuğun sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olacaktır. Eğer bu konuda endişeleriniz veya sorularınız varsa, bir uzman pedagog, psikolog veya psikoterapistten destek almak faydalı olabilir.

📲 Dilerseniz bizimle iletişime 0544 724 3650  geçerek bu süreçte profesyonel destek alabilirsiniz. 💯💯💯

🌎 Mylife #PsikolojikDanışmanlık & #Koçluk Merkezleri 🌎


8 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

😮‍💨😓 Psikolojik buhran nedir? Psikolojik buhran yaşayan birisi neler yaparak kendini bu durumdan - 12/06/2024
😮‍💨😓 Psikolojik buhran nedir? Psikolojik buhran yaşayan birisi neler yaparak kendini bu durumdan kurtarabilir? Neler yapmamalıdır? 😓😮‍💨 😢 Psikolojik buhran, kişinin şiddetli duygusal stres yaşadığı ve bu stresin fizyolojik, sosyal ve psikolo
👨‍👩‍👧‍👦 Oedipus Kompleksi Nedir? Oedipus Kompleksi ile başa çıkmak için babalar ve anneler neler - 08/06/2024
👨‍👩‍👧‍👦 Oedipus Kompleksi Nedir? Oedipus Kompleksi ile başa çıkmak için babalar ve anneler neler yapmalı? Neler yapmamalı? 👨‍👩‍👧‍👦 👇👇👇 ✨ Oedipus Kompleksi, Sigmund Freud’un psikanalitik teorisinde yer alan ve çocukların yaklaşık 3-6 ya
🤯😵‍💫 ❗ Obsesif Kompulsif Bozuklukla (OKB) Nasıl Baş Edebiliriz? Neler Yapmalıyız? ❗😵‍💫🤯 - 05/06/2024
🤯😵‍💫 ❗ Obsesif Kompulsif Bozuklukla (OKB) Nasıl Baş Edebiliriz? Neler Yapmalıyız? ❗😵‍💫🤯 ⚠️ Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), takıntılı düşüncelerle ve bu düşünceleri hafifletmek amacıyla gerçekleştirilen tekrarlayan davranışlarla karakterized
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret242259
Takvim
Site Haritası
Anket
Profesyonel Yardım Almak için Kimlere İhtiyacınız Var ?
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Saat
Anahtar Kelimeler
aile danışmanı,evlilik danışmanı, evlilik terapisti,
evlilik uzmanı,aile danışmanı,aile terapisti,ilişki terapisti,
ilişki uzmanı, cinsel terapist,psikolog,psikologlar,pedagoglar,
pedagog,evlilik danışmanları,
istanbuldaki en iyi psikolog,en iyi pedagog,
maltepe psikolog,üsküdardaki psikologlar,kadıköydeki psikologlar,farkındalık kitabı,maltepe aile danışmanı,aşık olmak, unutmak mümkün mü,affetmek, aldatma psikolojisi,evlilik psikolojisi,aldatan erkekler,aldatan kadınlar, aldatılan erkekler,aldatılan kadınlar,yaşam koçları,anadolu yakası,avrupa yakası